U orbiti samoće

Frederic Siegel, Benjamin Morard

2D animacija

godina: 2019

format: DCP
trajanje: 9'20"

produkcija: Team Tumult
distribucija: Bonobostudio

Zemlja produkcije: Švicarska

DOWNLOAD PDF

Više o filmu

Kad dobije posao iz snova, satelitski tehničar uspijeva držati samoću pod kontrolom komunicirajući stalno porukama sa svojim prijateljima. Jednoga dana zanemari svoje dužnosti, a satelit iziđe iz svoje orbite i uzrokuje sveopći kolaps svjetske mreže. 

Režija: Frederic Siegel, Benjamin Morard
Scenarij: Frederic Siegel
Dizajn: Frederic Siegel
Animacija: Frederic Siegel, Benjamin Morard, Justine Klaiber, Nina Christen, Estelle Gattlen
Montaža: Benjamin Morard
Layout i pozadine: Nico Kast, Frederic Siegel
Kompoziting: Marwan Abdalla Eissa, Frederic Siegel, Benjamin Morard
Glazba: Luc Gut
Dizajn zvuka: Kilian Vilim, Thomas Gassmann
Šumovi: Dieter Hebben
Producent: Marwan Abdalla Eissa

Frederic Siegel je švicarski animator, vizualni umjetnik i član ciriškog kolektiva Team Tumult. Svoje umjetničke ideje izražava u kratkometražnim filmovima, ilustracijama i glazbi, a predaje osnove animacije i produkciju komercijalnih radova i spotova. Diplomirao je 2015. godine na Školi za umjetnost i dizajn u Luzernu s filmom Ruben Leaves koji je osvojio nekoliko nagrada, uključujući nacionalnu nagradu za najbolji diplomski film. 

Filmografija: The Lonely Orbit (2019), Honour (2018), Ruben Leaves (2015, diplomski film)

Benjamin Morard je redatelj, animator i crtač koji živi u Zürichu. Nakon diplome sa Škole za umjetnost i dizajn u Luzernu suosnovao je kreativni kolektiv Team Tumult preko kojeg radi razne naručene animirane projekte i režira kratkometražne filmove. Njegova je najveća strast izrada knjige snimanja za zabavne vizualne projekte.

Filmografija: The Lonely Orbit (2019), Star Track (2014, diplomski film)

Nagrade

  • Nagrada za najbolji švicarski fantastični film, Fantoche 2019
  • Nagrada žirija mladih, Fantoche 2019
  • Nagrada za najbolji kratki animirani film, SITGES International Fantastic Film Festival 2019
  • Posebno priznanje, Animatou International Animation Film Festival 2019
  • Nagrada studentskog žirija, Primanima World Festival of First Animations 2019

Festivali

Neuchatel International Fantastic Film Festival (5/7-13/7/2019)
Anibar International Animation Festival (15/7-21/7/2019)
Anima Mundi International Animation Festival (17/7-21/7/2019, 24/7-28/7/2019)
Guanajuato International Film Festival (19/7-28/7/2019)
Fantoche International Animation Film Festival, Baden (3/9-8/9/2019)
Animanima International Animation Festival (4/9-7/9/2019)
Calgary International Film Festival (18/9-29/9/2019)
KROK International Animated Film Festival (22/9-29/9/2019)
Encounters Film Festival (24/9-29/9/2019)
Balkanima European Animated Film Festival (1/10-6/10/2019)
SITGES International Fantastic Film Festival of Catalonia (3/10-13/10/2019)
Milano Film Festival (3/10-13/10/2019)
Animatou International Animation Film Festival (4/10-12/10/2019)
Anim'est International Animation Film Festival (4/10-13/10/2019)
Thessaloniki Animation Festival (10/10-13/10/2019)
KuanDu International Animation Festival (27/10-3/11/2019)
Primanima World Festival of First Animations (30/10-2/11/2019)
Aesthetica Short Film Festival (6/11-10/11/2019)
Leeds International Film Festival (6/11-21/11/2019)
ALCINE - Festival de Cine de Alcalá de Henares (8/11-15/11/2019)
Reggio Film Festival (8/11-18/11/2019)
Manchester Animation Festival (12/11-14/11/2019)
FANCINE - Fantastic Film Festival of Malaga (13/11-21/11/2019)
Castellinaria Film Festival (16/11-23/11/2019)
Etiuda&Anima International Film Festival (19/11-24/11/2019)
Animasivo Contemporary Animation Festival (27/11-1/12/2019)
London International Animation Festival (29/11-8/12/2019)
Animateka International Animated Film Festival (2/12-8/12/2019)
Piccolo Festival dell'Animazione (9/12-19/12/2019)
Solothurn Film Festival (22/1-29/1/2020)
Animac International Animation Film Festival of Catalonia (27/2-1/3/2020)
Cairo International Forum for Animated Films (27/2-5/3/2020)
Roanne Animation Short Film Festival - Ciné court animé (16/3-22/3/2020)
Omaha Film Festival (3/3-8/3/2020)
Schweizer Jugendfilmtage, Zurich (25/3-29/3/2020)
Cardiff Animation Festival (2/4-5/4/2020)
Chilemonos International Animation Festival (5/5-8/5/2020)
Flipbook Film Festival, Skopje (7/8-9/8/2020) 
Still Voices Short Film Festival (13/8-16/8/2020) 
Fargo Film Festival (26/8-30/8/2020)
One Country One Film International Festival (31/8-6/9/2020) 
LINOLEUM International Festival of Contemporary Animation & Media-art (2/9-6/9/2020)
Shorts Mexico - International Short Film Festival (2/9-9/9/2020)
Varna World Festival of Animated Film (9/9-13/9/2020)
Festival du film d'animation de Savigny (12/9/2020) 
Pictoplasma Festival & Conference (18/9-19/9/2020) 
Upcoming Filmmakers Schweizer Jungfilmfestival Luzern (19/9/2020)
Festival of Animation Berlin (9/10-11/10/2020) 
Animafilm International Animation Festival, Baku (14/10-18/10/2020)
Sapporo International Short Film Festival (14/10-18/10/2020)